29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Doğa Yürüyüşü

    

Mevsimin son sıcak gününü doğada 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak geçirdik. Bayraklarımızı özgürce Trakya’nın en yüksek zirvesinde sallandırdık.

Yağmurlu soğuk bir günün sabahı heyecanla uyandık. Kimileri en güzel kıyafetlerini giymiş, kimileri formaları ile Cumhuriyet Bayramını kutlamak için sokaklara dökülmüştü. Yolumuzun geçtiği her ilçede, köyde coşku ile Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına şahit olduk.

Galiba çoğu kişide saatlerinin otomatik olarak ileri alınmasının azizliğine uğramıştı. Sabah buluşma noktamızda şoförümüz dahil yürüyüşe kayıt yaptıranları bir çoğu yoktu. Saatlerin bilmecesi ülkemizde bir karmaşaya sebep olmuştu ve bunu ilk gününde yaşadık. Kırklareli Belediyesi’ nin katkıları ile ayarlanan aracımız gelir gelmez yola çıktık. Kaynarca beldemizde bir mola verip Kaynarca Belediye Başkanımız Serdar Bey ile bayramlaşıp bir hatıra fotoğrafı çekildik. Kendisini beldesine adamış bir başkan. Herkes tarafından seviliyor.  Kaynarca için harika projeleri var. Dileriz ki hepsi gerçekleşir, yolu açık olsun.

    

Kendimizi araçtan yapraklarla kaplı toprağa attık. Her yer kayın ağaçlarının yapraklar ile kaplanmıştı. Bir o kadar da canlıydı doğa. Yürüyüşümüz boyunca çeşit çeşit mantarlara rastladık. Yenen türlerden biraz bolet birazda dedeman topladık. Karşımıza çıkan yabani elmaları da sirke için topladık. Yürüyüşümüzün ortalarında anıt ağaçta bir mola verdik. Benim için Istrancaların en güzel ağacıdır. Son anda kesilmekten kurtulmuş. Umarız yıllar boyu hep yerinde kalır ve hep gölgesinde mola veririz.

   

Tepeleri aşıp Dupnisa mağarasına vardık. Sağ olsun güneş hep tepemizdeydi bir güzel ısıttı bizi.

    

Son baharı doyasıya yaşadık. Harika bir gündü. Etraf sessiz ve katıksız doğanın tadını çıkardık.

Etkinliğimize sağladığı araç desteğinden dolay Kırklareli Belediyesi’ne, sabah içimizi ısıtan sıcacık çaylar ve tatlı sohbeti için Kaynarca Belediye Başkanımız Serdar Beye, bize o güzel ve leziz sandviçleri hazırlayan Lezzet Lokantasının sahibi üyemiz Mahmur Sürer’ e içten teşekkürlerimizi sunarız.

Sırada ki yürüyüşlerimiz için takipte kalın…

 

About Selçuk Aslan

someone who respects gaia

Bir yanıt yazın