En Gerçek Masal Çocuk Oyunu

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Birlikte Kurumsal Hibe Programı kapsamında Kırklareli’nde En Gerçek Masal Çocuk Oyununu çocuk izleyicileri ile buluşturdu.

Derneğimiz çocuklar için alışılmışın dışında aktiviteler ile onların hayatta kendileri daha iyi tanımalarına imkân veren eğitsel çalışmalar düzenlemeye çalışıyor. Bu faaliyetlerin bir yenisi olan “En Gerçek Masal” çocuk oyununu Kırklareli’nde gösterilmesi için iki yıldır verilen uğraşlar sonunda oyunun gösterimi gerçekleştirildi.

Oyun sırasında çocukların sorulara verdikleri cevaplar bir hayli ilginçti.

Tuluğ Ünlütürk’ün yazdığı oyun;

Bedenimizin hiç unutamadığı, aklımızınsa hiç hatırlamadığı, hayatımız boyunca her zorlandığımızda dönmek istediğimiz o masal diyarı, annemizin karnı…

Çocuklar “En Gerçek Masal”da yerküredeki canlılığın temellerini, çeşitliliğini, yaşamın temel çatışkılarını unutamayacakları bir görsellik ve hareket tasarımıyla gerçekleşiyor.
Bilimsel sorgulama, canlıların evrimi, anne karnındaki bebeğin gelişimi, doğum, özgürlük, eşitlik ve öğrenmek bu oyunun çocukları da katarak tartıştığı temel kavramlar.

IMG_5010

Destekçilerimiz Kırklareli Belediye Başkanlığı Sufi’s Sanat Evi European Union in Turkey STGM – Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği ve gönüllülerimize teşekkür ederiz.

Etkinlik fotoğraflarına arşivimizden ulaşabilirsiniz.

About Selçuk Aslan

someone who respects gaia

Bir yanıt yazın