Mutlu Çocuklar Çocuk Şarkıları Konseri

IMG_2975

Geçtiğimiz yıl Kırklareli’nde çocukların yoğun ilgisi ile karşılaşan Mutlu Çocuklar etkinliğimizi bu sene daha fazla çocuğun etkinliğe katılabilmesi için Yayla Meydanı’nda gerçekleştirdik.

WhatsApp Image 2019-05-01 at 18.48.07

Bir mayıs günü çocuklar ile birlikte çocuklar etkinlik afişlerini hazırlayıp Yayla Meydanı’nın çeşitli yerlerine astık. Amacımız çocuklarında etkinliklerin hazırlık sürecine dahil olması ve kendi etkinliklerini şekillendirmesiydi. Bu sayede çocukların aileleri ile geçirdikleri ve bir şeyler yaptıklarında bu zamanın onlar için ne kadar değerli olduğunu anladık. Bu nedenle etkinliğimizin gerçekleşeceği dokuz mayıs günü konser öncesi gönüllü ve üyelerimizin eşliğinde çocukların plastik balonlar yerine kendi bayraklarını hazırlaması ile başlayan etkinliğimiz Şubadap çocuk şarkıları konseri ile devam etti.

IMG_2956

Bu etkinliğin bizim için önemi ise çocukların özgürce eğlenerek şarkılar eşliğinde çocuk hakları, ekoloji, toplumsal cinsiyet gibi konuları eğlenceli şekilde deneyimlemeleriydi. Hem sosyal medya hem çevreye ve okullara asılan afişler hemde yapılan anonslar ile Mutlu Çocuklar Çocuk Şarkıları Konseri’ni Kırklareli ve çevresindeki çocuklara ulaştırdık. Güneşli ve güzel bir günde çocuklar aileleri ile eğlenerek unutamayacakları bir gün geçirdiler.

IMG_3001

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Birlikte Kurumsal Hibe Programı kapsamında desteklenen etkinliğimizde bize her zaman destek olan gönüllülerimize ve Kırklareli Belediyesi’ne teşekkür ederiz.

Doğaya Dönüş Derneği

Fotoğraflar için tıklayınız…

About Selçuk Aslan

someone who respects gaia

Bir yanıt yazın