Etkinlikler

Doğada yaptığımız etkinlikler
sırasında etrafımızda kontrolsüz şekilde pek çok atık gözlemliyoruz. Bu atıklar çoğunlukla insan faaliyetlerinin yoğun olduğu yerlerde daha fazla görülüyor.

Amacımız gönüllülerimizin web sitemizdeki sisteme üye olarak gözlemledikleri atık alanlarını işaretlemesi ve etkinlikler oluşturarak diğer gönüllülerinde atıkların toplanmasını sağlamaktır. Ayrıca belirli periyodlarda sisteme girilen bu verilerin yerel yönetimlere iletilerek atıkların yoğunlaştığı bölgelerde önlem ve tedbirlerin alınmasıdır.

Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının İkinci Teklif Çağrısı CB005.2.12.108 nolu “Sınırların Ötesinde Kartallar” projesi kapsamında tasarladığımız sistemimizin ilk denemesini yapmak için İğneada Mert gölünde buluşacağız. Yakında etkinlik ile ilgili detayları web sitemiz ve sosyal medya hesaplarından duyuracağız.

Doğada gerçekleştirdiğiniz faaliyetler sırasında gözlemlenen kontrolsüz atık alanlarını sisteme girmeniz ve çalışmalarımıza destek olmanızdan memnuniyet duyarız.

Events