Şah Kartal ve Küçük Kerkenez izleme ve koruma çalışmalarımıza devam ediyoruz

 

Trakya Bölgesinde Şah Kartal ve Küçük Kerkenez izleme ve koruma çalışmalarımıza, Avrupa Birliği tarafından Avrupa Yeşil Kuşağı’ nda (European Green Belt) doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı, korunması, onarım çalışmaları için faaliyetleri destekleyen BESTbelt projesi kapsamında devam ediyoruz.
Projemizde şah kartalların izlenmesi, yapay yuva yapımı, gelecek yuva seçeneklerinin arttırılması için ağaç dikimi, verici takılması ve küçük kerkenez için izleme, yuva yapımı ve yerleştirme çalışmaları yürütülecektir.
Ocak ayında Bulgaristan ortağımız Yeşil Balkanlar Derneği (Green Balkans) ile başladığımız arazi çalışmalarına sizlerde gönüllü olarak yer alabilirsiniz.
İki yıl boyunca sürecek çalışmalarımıza katılan gönüllülerimiz ile Bulgaristan ve Türkiye de deneyim paylaşımı çalışma ziyaretleri ve eğitimler ile izleme ve koruma alanında kişi ve kurumların kapasitelerinin arttırılmasıda planlanmaktadır.
Sizlerde çalışmalarımızda gönüllü olarak yer almak isterseniz. https://bit.ly/sahkartalgonulluluk adresinden gönüllü iletişim grubuna dahil olabilirsiniz.

Arazi çalışmalarımızda şah kartal yuvalarını ziyaret ediyoruz

Yuva ağaçları yok olan kartallar elektrik direklerine yuva yapabiliyorlar

Şah kartallar üreme bölgelerine gelmeye başlamışlar

About Selçuk Aslan

someone who respects gaia

Bir yanıt yazın